KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10728009
*
nr 1072 8009
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Akvarell, Lars Lerin (f. 1954), Hus Svolvaer, bladets mått: 37x57 ca
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Följerätt
Utrop:
40.000 kr
Såld:
63.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 20:51:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 15:21:16
1
36.000 kr
19/11 21:40:30
2
32.000 kr
19/11 21:40:30
1
33.000 kr (Budbetjänt)
22/11 21:08:23
3
38.000 kr
25/11 18:41:27
1
38.000 kr
25/11 18:41:27
3
38.000 kr (Budbetjänt)
25/11 18:42:00
1
41.000 kr
28/11 09:58:51
3
41.000 kr
28/11 09:58:51
1
41.000 kr (Budbetjänt)
28/11 09:59:03
3
43.000 kr
28/11 14:47:53
4
45.000 kr
28/11 18:04:19
3
47.000 kr
28/11 19:34:43
1
48.000 kr
28/11 19:36:10
3
52.000 kr
28/11 19:37:31
1
51.000 kr
28/11 19:37:31
3
52.000 kr (Budbetjänt)
28/11 19:52:20
1
57.000 kr
28/11 20:43:15
5
56.000 kr
28/11 20:43:15
1
57.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:45:07
5
62.000 kr
28/11 20:45:10
1
60.000 kr
28/11 20:45:10
5
61.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:45:47
1
62.000 kr
28/11 20:45:47
5
62.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:46:17
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Klassiska
28 nov
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller akvarellister hus svolvaer lars lerin svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6063 Akvarell
A Jegorov, Signerad, flodlandskap, 12x15 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:16
-
1014 Akvarell
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:08
-
6361 Akvarell
Elis Aidanpää. Signerad, daterad -77, "Kyrkbyn", 5..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:01
-
6169 Akvarell
Hugo Backmansson (1860-1953), Damporträtt. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
2 december kl 18:32
-
6103 Akvarell
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:50
-
6121 Akvarell
Lasse Malmlund, ankarjobb. Signerad. Akvarell, bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:07
*
Lars Lerin
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1072 8009
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Akvarell, Lars Lerin (f. 1954), Hus Svolvaer, bladets mått: 37x57 ca
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 40.000 kr |
Såld: | 63.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 15:21:16 | 1 | 36.000 kr |
19/11 21:40:30 | 2 | 32.000 kr |
19/11 21:40:30 | 1 | 33.000 kr (Budbetjänt) |
22/11 21:08:23 | 3 | 38.000 kr |
25/11 18:41:27 | 1 | 38.000 kr |
25/11 18:41:27 | 3 | 38.000 kr (Budbetjänt) |
25/11 18:42:00 | 1 | 41.000 kr |
28/11 09:58:51 | 3 | 41.000 kr |
28/11 09:58:51 | 1 | 41.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 09:59:03 | 3 | 43.000 kr |
28/11 14:47:53 | 4 | 45.000 kr |
28/11 18:04:19 | 3 | 47.000 kr |
28/11 19:34:43 | 1 | 48.000 kr |
28/11 19:36:10 | 3 | 52.000 kr |
28/11 19:37:31 | 1 | 51.000 kr |
28/11 19:37:31 | 3 | 52.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 19:52:20 | 1 | 57.000 kr |
28/11 20:43:15 | 5 | 56.000 kr |
28/11 20:43:15 | 1 | 57.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 20:45:07 | 5 | 62.000 kr |
28/11 20:45:10 | 1 | 60.000 kr |
28/11 20:45:10 | 5 | 61.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 20:45:47 | 1 | 62.000 kr |
28/11 20:45:47 | 5 | 62.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 20:46:17 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
28 nov
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller akvarellister hus svolvaer lars lerin svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6063 Akvarell
A Jegorov, Signerad, flodlandskap, 12x15 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:16 -
1014 Akvarell
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:08 -
6361 Akvarell
Elis Aidanpää. Signerad, daterad -77, "Kyrkbyn", 5..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:01
-
6169 Akvarell
Hugo Backmansson (1860-1953), Damporträtt. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
2 december kl 18:32 -
6103 Akvarell
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:50 -
6121 Akvarell
Lasse Malmlund, ankarjobb. Signerad. Akvarell, bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:07